Najdłuższa ryba początku sezonu nad Parsętą

Jacek Kaczmarek z klubu NKS z Piły

Minął dopiero tydzień tegorocznego sezonu trociowo-łososiowego, którego kolejne dni przeplatały informacje o złowionych rybach. Wśród kilkudziesięciu udokumentowanych, przeważały kelty o długości 45-65 cm. Trafiały się także srebrniaki i ryby medalowe.

Na uwagę zasługuje największa ryba początku sezonu AD 2015, złowiona we wtorek 06 stycznia w Parsęcie. 101-cm samicę łososia złowił kolega Jacek Kaczmarek, członek klubu NKS z Piły, który przyjechał nad królową pomorskich rzek w towarzystwie Ireneusza Gębskiego, jednego z najbardziej cenionych na Pomorzu twórców woblerów.

Z relacji osób towarzyszących koledze Jackowi wynika, że ma wyjątkowe szczęście do Parsęty. W ubiegłym roku przyjechał nad nią po raz pierwszy i udało mu się złowić blisko 90-cm srebrniaka. W tym roku jak sami widzicie poprzeczkę zawiesił jeszcze wyżej. 101 cm to długość ryby nieosiągalna dla wielu wędkarzy przez całe życie.

Nie tylko szczęścia należy się doszukiwać w sukcesach wędkarza z Piły. Duże znaczenie mają także przynęty w postaci świetnych i łownych woblerów. Popularne „Gębale” możecie nabyć w sklepie wędkarskim przy Jedności Narodowej 30 w Kołobrzegu, a dodatkowo od Michała w gratisie dostaniecie najświeższe wiadomości znad Parsęty.

WS

Dziękuję koledze Grzegorzowi Jankowskiemu za udostępnienie zdjęcia.