Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Opłaty krajowej za wędkowanie nie będzie. Jest już oficjalna decyzja

obrady ZG z 19 grudnia 2014

Od wielu lat w środowisku polskich wędkarzy ożywają głosy wspominające czasy  kiedy jeden znaczek załatwiał nam legalny dostęp do wszystkich wód PZW, a dodatkowo jeden kartonik umożliwiał uprawianie wędkarstwa nad jeziorami należącymi do wszystkich gospodarstw rybackich w kraju. Zmienił się jednak ustrój, obowiązujące przepisy i oczekiwania od użytkowników rybackich. Nie milkły jednak głosy przeciwników obecnego kształtu naszego Związku, domagających się podjęcia kroków zmierzających do powrotu do składki krajowej.

Między innymi o tej sprawie dyskutowano w Domu Wędkarza w Warszawie, gdzie 19 grudnia 2014 r., pod przewodnictwem prezesa Dionizego Ziemieckiego, obradował Zarząd Główny PZW.

Bardzo istotnym wystąpieniem było przedstawienie przez kol. J. Musiała stanowiska Komisji ds. zagospodarowania i ochrony wód, na temat możliwości wprowadzenia składki krajowej na zagospodarowanie i ochronę wód. Komisja po przeprowadzeniu konsultacji w okręgach stwierdziła brak ekonomicznych możliwości wprowadzenia składki krajowej oraz jej niezgodność z przepisami Ustawy o rybactwie śródlądowym. Zarząd Główny PZW postanowił odstąpić od dalszych prac nad wdrożeniem tej składki.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (19)

 • agata radosław Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Kolego jakub66 szybciej i prościej byłoby cytować klasyka-"łubu dubu,łubu dubu niech nam żyję........ to śpiewałem ja jakubek" :)

 • bladawiec Data dodania: 6 lat temu Oceń: 8 + / -

  bladawiec

  Jakubie nazywając kogoś postronnego, kogo nie znasz prymitywem i nieukiem jednakoż przedstawiłeś się na forum z nie najlepszej strony. Może nie jesteś tutejszy i nie znasz kulis toczącego się tu sporu? A jeśli znasz to używaj merytorycznych argumentów a nie sformułowań i obraźliwych epitetów, które jakoby mają zdeklasować dyskutantów nie do końca zgadzających się z polityką prowadzoną przez Wiesława. I jaka by nie była ich polszczyzna tak się nie robi.

 • jakub66 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  Panie Wieśku dziwie się że podejmuje Pan dyskusję i polemikę z takimi nieukami i prymitywami co używają takich słów ja "poszłem , odeszłem Niech się Pan nie zniża do ich prymitywnego poziomu bo to co Pan robi jest akceptowane i doceniane przez większość i zmierza Pan w dobrym kierunku i życzę Panu WYTRWAŁOŚCI i zadowolenia z pracy w PZW .

 • wkolkomacieju Data dodania: 7 lat temu Oceń: 12 + / -

  wkolkomacieju

  Czesio chce śpiewać gorzkie żale :)

 • agata radosław Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  Kolego Wojtku, jesteś członkiem zarządu naszego koła w którym obecnie działają 4 sekcje sportowe: morska, muchowa, spinningowa i spławikowa (kol. alfabetyczna), nigdy nie brałeś udziału w organizacji żadnych zawodów w naszym kole, masz jednak ogromne ambicje aby zwielokrotnić liczbę zawodów spławikowych, dodatkowo wprowadzić ligę spławikową do Kołobrzegu – OK. Musisz jednak zrozumieć, że takich rzeczy nie załatwia się podczas pracy koparki nad jeziorem, tylko na zarządzie koła. To nie prezes daje zgodę lub coś odrzuca, tylko decyduje zarząd. Do dnia dzisiejszego zarząd nie wie nic o tych planach i z tego co się orientuję w preliminarzu zawodów na rok 2015, przedstawionym przez Mariusza, nie ma rewolucji.
  Podczas cytowanej przez Ciebie rozmowy w Niekaninie był obecny także kol. Mariusz (wiceprezes ds. sportu) i kol. Waldek (jeden z najbardziej doświadczonych spławikowców w kole) – dlatego jestem pewien, że całość problemu wyjaśnimy na walnym.
  Na koniec posłużę się przykładem aby zobrazować poruszany przez Ciebie problem. W naszym Kole zawiązuje się grupa np. 5 karpiarzy, tworzy sekcję sportową i zaczyna działać. Do dotychczasowego preliminarza żąda dopisania trzydniowych zawodów dla karciarzy. Do tego momentu wszystko się zgadza i jest realne, a dalej nasuwa się pytanie – kto im ma to zrobić?

 • wojtekk3 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Właśnie Wiesław ten Twój pogląd...
  Ostatnia dyskusja z Tobą bardzo mnie niemile rozczarowała .
  Myslałem że w Prezesie mam poparcie w rozwoju sportu jakim jest wędkarstwo spławikowe ,a tu podczas tworzenia odpowiedniego łowiska okazuje się że mamy zupełnie inne oczekiwania.
  Przykro mi że użyłeś słów "kto będzie organizował zawody "nad Niekaninem w spławiku ,gdzie w przypadku spinningu nad Parsętą ,czy wędkarstwa na wodach morskich to tu nie masz problemu
  (zawsze się znajdują tu jakieś lepsze nagrody,super kije spinningowe ,rejsy itp ,chyba aby zachęcać)
  Za bardzo podzieliłeś wśród wędkarzy to wędkarstwo ,a najsłabsze jest (albo nie istnieje)wędkowanie przy użyciu do wskazywania brań malutkiego spławiczka.
  Cały czas dominuje spinning ,potem morze,na tym Koło robi największą karierę i to wygląda jak polityka , nie jak służenie wędkarzowi . I piszę wędkarzowi bo mam na myśli takich co nie dzielą wędkarstwa i cięszą się gdy wędkują bez znaczenia czy to spinning,społawik ,w morzu czy na feeder ... jakkolwiek oby zgodnie z wędkarskimi zasadami .


  Szkoda że spinningiści nie chcą łapać ryb na spławik ?Fajna sprawa... jak łowienie na spinning , ale chyba łatwiej z kosza przesiąść się na kij spinningowy ;-)

  Pozdrowienia dla wszystkich i
  najlepsze życzenia w Nowyn Roku !
  Wojtek K.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  Co do mojej propozycji zakupu telewizora, która jak piszesz była jednym z powodów twojego odejścia z Zarządu, w dalszym ciągu uważam, że jest uzasadniony.
  Skoro już poruszyłeś ten temat, postaram się przedstawić własne stanowisko co do celowości zakupu. W tej kadencji, w siedzibie przy Mazowieckiej odbyło się kilkanaście szkoleń na kartę wędkarską, szkolenia dla sędziów, spotykają się sekcje sportowe. Obecny skład zarządu odbył przeszło 40 posiedzeń i tylko na nielicznych rozkładaliśmy projektor multimedialny podłączany do prywatnego laptopa, a przecież mamy wiele zdjęć i filmów których nie możemy publikować w Internecie, w trakcie posiedzeń można wyświetlać także dokumenty – to wszystko jest możliwe po włączeniu TV zawieszonego na ścianie i włożeniu pamięci zewnętrznej.
  Zakup telewizora był jednak rozważany głównie jako sprzęt który miał być wykorzystywany w trakcie Memoriałów Wiktora Wierzbickiego gdzie zawodnicy mogą zgłaszać ryby złowione metodą C&R. Obraz złowionych i sfotografowanych ryb maił być wyświetlony na ekranie aby na miejscu rozwiać wszelkie wątpliwości. Niektórzy koledzy stwierdzili, że wilgoć i niskie temperatury mogą mieć zgubny wpływ na niego.
  Była to tylko propozycja poddana pod dyskusję na styczniowym bądź lutowym zebraniu i większością głosów została odrzucona. Nigdy więcej nie powracaliśmy do tego tematu, aż do dziś.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 9 + / -

  Większość ludzi przygotowujących walne zgromadzenia wie, że poza wyznaczonym terminem należy zarezerwować także salę. Zarząd Koła, jeszcze w listopadzie, podjął decyzję, że nie będzie walnego w grudniu br. W styczniu natomiast salę mogliśmy zająć w pierwszą lub trzecią sobotę. Ponieważ w pierwszą niedzielę roku, tradycyjnie mamy rozpoczęcie sezonu trociowego, zapadła decyzja o walnym w dniu 17.01. Tu warto dodać, że Uchwała w tej sprawie została podjęta na Zarządzie 04 grudnia, a zaproszenie na Troć Iny ukazało się na forsie 07 grudnia o godzinie 21:58. Jak w takim przypadku możesz doszukiwać się złośliwości?

 • para78 Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • bladawiec Data dodania: 7 lat temu Oceń: 12 + / -

  bladawiec

  Mam taką nadzieję, że personalne wycieczki nie zajmą czasu całego walnego. Bo są istotniejsze tematy do poruszenia, między innymi produkcja narybku certy w naszym ośrodku hodowlanym w Liśnicy. Wiem jednocześnie, że takie personalne przytyki potrafią stać się tematem głównym (niechcący) takiego spotkania. Bywało tak na niejednym walnym czy spotkaniu zarządu koła. Trochę jak w polskiej polityce. Ludkowie nie zniżajmy się do poziomu niektórych (polskich?) polityków :)

 • Arciszewski Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  balba

  Jak mogę mieć żal skoro sam odeszłem bo miałem dość współpracy z Tobą kolego i twoich chorych pomysłów a zakup telewizora mnie całkowicie rozbawił nie wspomnę już o kosiarkach i tych twoich propozycjach .a walne to chyba specjalnie w terminie zawodów na Inie .a taki zbieg okoliczności .

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 8 + / -

  W starym roku powinno się załatwiać stare sprawy, dlatego uważam, że Marcinowi należy się moja odpowiedź.
  Obecnie Zarząd Koła składa się z 12 członków wraz z prezesem. W ciągu ostatnich dwóch lat zrezygnowało 3 członków (wśród nich ty kolego Marcinie). Nikt z tego powodu nie rozpaczał, a może właśnie o to masz żal?
  Zapewniam, że szczegóły dotyczące naszej działalności będą omawiane na Walnym Zgromadzeniu 17 stycznia. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do mojej uczciwości, podziel się nimi z Komisją Rewizyjną, której członkowie będą badać za kilka dni całą dokumentację koła. Nasz wspólny kolega Włodek (gospodarz koła) wraz z sekretarzem i przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, będzie lada dzień sporządzał także spis z natury całego ruchomego majątku koła. Jeżeli uważasz że czegokolwiek brakuje, zasugeruj mu proszę na co ma zwrócić uwagę.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 5 + / -

  Uzupełniając wpis Janka dodam tylko, że w analogicznym okresie ubiegłego roku na liście opłacających było u nas o dwóch wędkarzy mniej. To jest dopiero początek sprzedaży zezwoleń na kolejny rok, po co znowu bijesz pianę?
  Kolego Marcinie - nie uważam siebie za wiecznego prezesa przyspawanego do stołka i w każdej chwili poddam się weryfikacji jeżeli będzie taka wola większości naszych członków. Jednocześnie zapewniam ciebie i pozostałych, że nie zmienię swoich poglądów na temat wędkarstwa i przyszłości naszego Koła tylko dlatego żeby się podobać innym.
  Szmpańskiej zabawy życzę wszystkim

 • Arciszewski Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Arciszewski Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Bonczkowski Jan Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  bonczkow

  Potwierdzam wpis Wieśka. Marcin, nie wiem na jakiej podstawie opierasz swoje wnioski, jeżeli są pytania lub wątpliwości najlepiej zasięgnąć informacji u źródła - czyli mojej skromnej osoby. Dysponuję dokładnymi listami członków od czasu kiedy zostałem skarbnikiem oraz tymi które udało mi się odtworzyć z lat wcześniejszych. Mam również opracowania "przepływu" wędkarzy pomiędzy kołami (te są oczywiście mniej dokładne, ze względu na ograniczoną ilość danych). Analizując codziennie to co się dzieje z wykupem znaków w naszym kole nie widzę tendencji które budziłyby mój niepokój. Jeżeli któryś z wędkarzy uważa, że gdzieś indziej będzie mu lepiej to przecież nikt na siłę go nie będzie zatrzymywał. Jestem zwolennikiem świadomego wyboru, każdego kto przychodzi do Lucka lub do mnie po znaki informujemy, że wykupując je w sklepie na Jedności Narodowej (i tylko tam) staje się członkiem Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu.
  Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim!!!

  ps. Po znaki zapraszamy do sklepu wędkarskiego na Jedności Narodowej 30 już 2 stycznia 2015r. od godz. 09.00.
  W sprawach "awaryjnych" które nie mogą poczekać mój telefon jest do dyspozycji.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

  na dzień dzisiejszy mamy 147 niezrażonych, którzy opłaty zrobili na rok 2015 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Info do zweryfikowania u Lucka lub Janka.

 • Arciszewski Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: -28 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin