Kłusownicy nie mają wolnego

ryby zabezpieczone przy zatrzymanych w Karlinie

Sprawniejsze działanie czy nasilone kłusownictwo? Takie pytanie można zadać po analizie ostatnich wydarzeń w dorzeczu Parsęty, gdzie dokonano kilku zatrzymań kłusoli. Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Policji nakryli na terenie hydroelektrowni w Karlinie dwóch pracowników tego obiektu kłusujących na przepławce przy wykorzystaniu prądu elektrycznego o napięciu 230V. Śmiertelną pętlę wraz z przewodami publikujemy na zdjęciach, a do sprawy Karlińskiej zapewne powrócimy niebawem. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań, tak uważa dyr. Biura Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie, który będzie reprezentował nas w Sądzie.

Akcja w Karlinie jest świetnym przykładem na to, że współpraca wędkarzy ze służbami uprawnionymi do kontroli na terenie obiektów zamkniętych, do jakich zalicza się między innymi hydroelektrownie, jest wręcz niezbędna. Inną sprawą jest też zaangażowanie Karlińskich stróżów prawa i coraz lepsze wyniki osiągane przez nich w walce z lokalnymi kłusownikami.

Niestety, problem kłusownictwa nie dotyczy tylko Karlina, o czym możemy się przekonać śledząc ostatnie wydarzenia w powiecie kołobrzeskim. W środę (19 listopada) nad dopływem Parsęty, kłusowników zatrzymali koszalińscy strażnicy społeczni, natomiast dzień później funkcjonariusze Kołobrzeskiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Gminnej z Dygowa ujęli dwóch około 40-letnich mężczyzn kłusujących przy pomocy siatek.

WS