Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Kłusownicy nie mają wolnego

ryby zabezpieczone przy zatrzymanych w Karlinie

Sprawniejsze działanie czy nasilone kłusownictwo? Takie pytanie można zadać po analizie ostatnich wydarzeń w dorzeczu Parsęty, gdzie dokonano kilku zatrzymań kłusoli. Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Policji nakryli na terenie hydroelektrowni w Karlinie dwóch pracowników tego obiektu kłusujących na przepławce przy wykorzystaniu prądu elektrycznego o napięciu 230V. Śmiertelną pętlę wraz z przewodami publikujemy na zdjęciach, a do sprawy Karlińskiej zapewne powrócimy niebawem. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań, tak uważa dyr. Biura Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie, który będzie reprezentował nas w Sądzie.

Akcja w Karlinie jest świetnym przykładem na to, że współpraca wędkarzy ze służbami uprawnionymi do kontroli na terenie obiektów zamkniętych, do jakich zalicza się między innymi hydroelektrownie, jest wręcz niezbędna. Inną sprawą jest też zaangażowanie Karlińskich stróżów prawa i coraz lepsze wyniki osiągane przez nich w walce z lokalnymi kłusownikami.

Niestety, problem kłusownictwa nie dotyczy tylko Karlina, o czym możemy się przekonać śledząc ostatnie wydarzenia w powiecie kołobrzeskim. W środę (19 listopada) nad dopływem Parsęty, kłusowników zatrzymali koszalińscy strażnicy społeczni, natomiast dzień później funkcjonariusze Kołobrzeskiego Oddziału Straży Granicznej i Straży Gminnej z Dygowa ujęli dwóch około 40-letnich mężczyzn kłusujących przy pomocy siatek.

WS 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Wasilewski Bogdan Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  wbwb1

  a wydawało by się że kłusole powinni mieć nerwy ze stali

 • ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ Marek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Takie tez ez rybki widziałem na rynku w piątek w Kołobrzegu,były sprzedawane tym tez powinni się zajac funkcjonariusze-sprawdzając ich pochodzenie.

 • Skólmowski Wiesław Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  Już po opublikowaniu tekstu dotarły do nas nowe informacje dotyczące akcji przeprowadzonej w okolicy Gościna, gdzie przedwczoraj, około 17:30 zostało użądlonych przez OSA dwóch około 30-letnich braci z ościeniem i trzema trociami. Niestety to kolejna rodzinna wpadka. W tekście powyżej nie dopisałem, że dwaj mężczyźni zatrzymani przez Karlińskich Policjantów byli także spokrewnieni. W tamtym przypadku był to ojciec z dorosłym synem. Starszy z mężczyzn zmarł kilka godzin po złożeniu wyjaśnień.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin