Udana akcja antykłusownicza grupy OSA

W minionych latach, w trakcie różnych zawodów wędkarskich nad Parsętą wielokrotnie zdarzało się zawodnikom znajdować ślady kłusowniczej działalności, a nawet ściągać siatki z rybami. Nie inaczej było w tym roku podczas Salmo Parsęty, gdzie jeden z wędkarzy przywiózł znad rzeki siatkę kłusowniczą, a kilku innych opowiadało o napotkanych ewidentnych śladach pozostawionych przez kłusoli.

Znaleźć ślady, a nawet sprzęt pozostawiony przez kłusowników to jedno, jednak złapanie tych drani na gorącym uczynku to już zupełnie inna sprawa. Tę umiejętność posiadają strażnicy społeczni działający w grupie OSA, którzy minionej nocy dokonali kolejnego zatrzymania. Tym razem w okolicy Zieleniewa wpadło dwóch mieszkańców Kołobrzegu. Wojciech K. i Zdzisław H., którzy zanim zostali zatrzymani i przekazani Policji zdążyli skłusować 6 troci.

WS

O akcji można przeczytać także na stronie strażników: