Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wyniki Surfcastingowych Mistrzostw Koła

W minioną sobotę i niedzielę (09-10 sierpnia 2014 r.) odbyły się I Surfcastingowe Mistrzostwa Koła Miejskiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Kołobrzegu. Od roku 1950, w którym powołano kołobrzeskie Koło PZW, żaden z poprzednich Zarządów Koła nie podiął się organizacji Mistrzostw w tej dyscyplinie wędkarstwa.

W trudnych warunkach pogodowych do rywalizacji przystąpiło jedynie 9 zawodników. Padający deszcz i coraz silniejszy zachodni wiatr dawał się we znaki wszystkim, także organizatorom i osobom towarzyszącym. Najtrudniej było w środku nocy, jednak poranek i końcówka rywalizacji przypomniała, że mamy piękne, gorące lato.

Historyczny tytuł I Surfcastingowego Mistrza Koła, dzięki złowionym trzem płociom, zdobył kolega Janusz Kosiorek. Wicemistrzem został kolega Grzegorz Krężel, który do komisji sędziowskiej dostarczył płoć i flądrę. Łowca jedynego węgorza, kolega Waldemar Puc zajął III miejsce i nabył prawo do tytułu II Wicemistrza Koła.

W trakcie oficjalnego zakończenia zawodów wszyscy uczestnicy odebrali żyłki ufundowane przez firmę Konger, zwycięzcy otrzymali elektroniczne stacje meteorologiczne ofiarowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, a także pamiątkowy puchar, medale, dyplomy i skromne nagrody od Zarządu Koła. Voucher na morski rejs wędkarski, który był jedną z nagród dla najlepszego wędkarza plażowego został przekazany przez obdarowanego kolegę Janusza Kosiorka jako upominek dla juniorki zrzeszonej w kołobrzeskim Kole Miejskim PZW. Niestety nie ma w naszych szeregach młodej wędkarki i w związku z tym prawdopodobnie skorzysta na tym jeden z juniorów.

Gratulując zwycięzcom, dziękując zawodnikom za udział, a sponsorom za upominki pamiętajmy także że jak zawsze zawody miały swoich cichych bohaterów bez których niemożliwe jest realizowanie takich przedsięwzięć. Bardzo dziękuję za zaangażowanie kolegom: Jerzemu Czarnocie, Łukaszowi Sęczkowskiemu, Grzegorzowi Krężel, Krystianowi Grzesikowi, Janowi Boczkowskiemu i Wojciechowi Jabłońskiemu.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

ps

Wszystkie ryby złowione w trakcie zawodów wóciły żywe do wody.

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Silver-X Data dodania: 7 lat temu Oceń: 3 + / -

    silverx

    Janusz gratulacje:)

  • Arciszewski Marcin Data dodania: 7 lat temu Oceń: 7 + / -

    balba

    Gratulacje dla zwycięzców i oczywiście wielkie podziękowania dla najbardziej zapracowanego prezesa który przez 365 dni w roku jest aktywnym działaczem PZW.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin