Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu
http://www.1479.pzw.org.pl

Aktualności

Nasi tam byli

Aktualności | 2013-04-22 | Publikujący: Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu

Podczas tegorocznej wycieczki na duńską wyspę Bornholm Neptun i pogoda nam sprzyjała, co widać na dołączonych zdjęciach. Fotografie nie są jednak w stanie oddać wszystkich doznań jakie nam towarzyszyły, a mianowicie cisza, brak pośpiechu i czyste powietrze.

W tym roku spinningiści wspólnie zdecydowali o pieszym dotarciu na łowiska położone niedaleko Nexø. Byli też i tacy, którzy pobyt na wyspie wykorzystali na jej zwiedzanie i wybrali autokarową, kilkugodzinną wycieczkę dzięki czemu możemy pokazać również fotografie dalszych zakątków Perły Bałtyku. W obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się rower i chyba ten środek lokomocji wybierzemy planując następną wyprawę.

Podsumowując sobotnie wyniki wędkarskie nie zabiorę wam wiele czasu. Efektem naszych spinningowych starań był jeden kelt łososia pochodzącego z zarybień i gigantyczny tubis, rozmiarem przypominający węgorza. Nasze bardzo mizerne wyniki i tak były lepsze w zestawieniu z ilością ryb na pokładach przycumowanych w porcie Nexø kołobrzeskich jednostek wędkarskich. Po krótkiej rozmowie okazało się, że kultowe łowiska dorszowe, w tym roku straciły miano „kultowe” (przynajmniej na razie), a brak ryb tłumaczony jest gigantycznymi odłowami szprot, które stanowią główne źródło pokarmowe ryb drapieżnych i których najprawdopodobniej brakuje.

Ryby, rybami, jednak nie można pominąć czystości wyspy, powalającej na kolana. Szczególnie na naszej grupie wywarło to tak ogromne wrażenie, byliśmy przecież po akcji ekologicznej, jaką mieliśmy dzień wcześniej nad naszymi brzegami. Chodząc po Bornholmie przez kilka godzin po ulicach, szlakach turystycznych i leśnych ścieżkach widziałem jedną zgniecioną puszkę piwa. Niestety, to było zużyte opakowanie po polskim piwie.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesiek Skólmowski

 

kilkadziesiąt zdjęć z wycieczki znajdziecie pod adresem:

http://www.pzw.org.pl/1479/galeria

 

 

 

 

Zdjęcia