Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu
http://www.1479.pzw.org.pl

Aktualności

Kolos z Bałtyku

Aktualności | 2015-03-21 | Publikujący: Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu

Ostatni dzień tegorocznej zimy wielu osobom będzie się kojarzył z częściowym zaćmieniem słońca, natomiast sympatycznemu małżeństwu, Annie i Kamilowi Kosteckim ta data pozostanie na długo w pamięci jako dzień pobicia kolejnego rekordu.

W piątek 20 marca, w Marinie Solnej byliśmy świadkami prezentacji ogromnej ryby, złowionej w Bałtyku na wędkę. Tym razem łosoś, złowiony około 20 mil morskich na północ od Kołobrzegu, przy długości 121 cm, ważył 19 kg i jak dotąd jest najcięższym jaki został złowiony przez małżeństwo z Gorzowa Wielkopolskiego. Jest także jednym z najcięższych złowionych w polskiej strefie Bałtyku przy użyciu wędki. Warto dodać, że Anna i Kamil Kosteccy są także posiadaczami rekordu w długości łososia złowionego metodą trollingową. W grudniu 2013 roku, w Marinie Solnej mierzyliśmy ich rybę o długości 126,5 cm.

Materiał nagrany przez lokalną telewizję zostanie wyemitowany w poniedziałek. Postaram się uzyskać zgodę na publikacje na naszej stronie. Zdjęcia robił również fotoreporter dziennika ogólnopolskiego.

Wiesiek Skólmowski

Zdjęcia