Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu
http://www.1479.pzw.org.pl

Aktualności

Bałtyk dał się we znaki wędkarzom

Aktualności | 2014-12-20 | Publikujący: Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu

Anna i Kamil Kosteccy z łososiami złowionymi podczas ostatniego rejsu w roku 2014

W minionym tygodniu przez północną Europę przetoczył się orkan Aleksandra. Według prognoz meteorologów wiatr miał uspokoić się w sobotę, a wraz z nim także morze. Chwilową poprawę pogody wykorzystali nieliczni skiperzy jednostek zacumowanych w kołobrzeskiej Marinie Solnej. W niedzielę jedna z nich wypłynęła na „pierwsze kamienie” w poszukiwaniu dorszy, natomiast Proxima Centauri na rejs trollingowy.

Niska temperatura (około 1°C), wiatr wiejący z prędkością 6-7 m/s i długie fale, mające około trzech metrów wysokości, dały się we znaki załogom obu jednostek. Trudno oczekiwać na Bałtyku w grudniu idealnych warunków, dlatego każdy dzień umożliwiający wyjście w morze jest dobry. Na pływanie przy takiej pogodzie mogą sobie pozwolić jedynie doświadczeni właściciele jednostek, wyposażonych w sprzęt ratowniczy, łączności i nawigacji.

Niedzielny rejs Annie i Kamilowi Kosteckim dał się we znaki fizycznie, dostarczył im jednak wspaniałych, wędkarskich emocji, których nie kupi się w żadnym sklepie. Nawet najlepiej zaopatrzone centra handlowe nie zaoferują dynamicznego odjazdu łososia po którym widać ośkę szpuli multiplikatora, kilkudziesięciu minut holi, a także goryczy porażki kiedy ryba odpływa po zwycięskiej dla siebie walce, a to wszystko przeżyli podczas jednego grudniowego rejsu, po którym pozowali z 80 i 104-cm łososiami.

WS

 

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu nakręconego podczas powrotu do portu pontonu z wędkarzami, który eskortowała Proxima Centauri. Opowiadając o warunkach panujących podczas opisywanego rejsu skiper Proxima Centauri zapewnił, że tym razem były 3 razy trudniejsze.